Veikla

Darbinė veikla

 • Ministro Pirmininko patarėja ryšiams su Seimu ir Vyrų moterų lygių galimybių klausimaisSuvaziavimas (16)Adomo mickevičiaus nuotr.

Politinė veikla

 • LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavaduotoja

AK_AB

– Panevėžio apskrities skyrių kuravimas

- Bendradarbiavimas su Moterų nevyriausybinėmis organizacijomis

- Periodiškai vykstantys susitikimai su mamų organizacijomis, bendradarbiavimas su Neišnešiotų naujagimių tėvų asociacija

- Moterų švietimo renginiai, paskaitos, susitikimai, akcijos, pavadintos neformaliu „SOCDEMIŲ AKADEMIJA“ vardu

- Aktyvus dalyvavimas partijos valdybos, prezidiumo, tarybos posėdžiuose

- Aktyvus lankymasis kuruojamų ir kitų LSDP skyrių prezidiumų, tarybų posėdžiuose, konferencijose, sąskrydžiuose, šventinėse vakaronėse.

 

2016 04 18_ Auksės Kontrimienės ataskaita

 

Visuomeninė veikla

 

 • Mamos dienoraštis

Mamos dienoraštį rašau jau 13 metų. Galiu lengvai suskaičiuoti, nes šio pavadinimo idėja gimė auginant trečiąjį sūnų, o dabar jam jau trylika :)

TV laida „Mamos dienoraštis“

Pirmiausia kilo idėja kurti laidą šeimai, nes Lietuvoje nebuvo laidos tėvams apie vaikus, apie jų auginimą, priežiūrą, šeimos problemas ir džiaugsmus.

Kol pasiekėme TV eterį praabėgo 3 metai. Subūriau kūrybiškų žmonių komandą ir ketverius metus (iš pradžių Lietuvos televizijoje, vėliau – Baltijos) mūsų laida dalino tėvams patarimus, rodė gražias šeimas, pasakojo apie jų gyvenimus. Buvome pirmieji Lietuvoje, kurie savo laidoje parodė kūdikio atėjimą į šį pasaulį. Gražus ir sukrečiantis siužetas iki šiol sukelia virpulį ir susižavėjimą šiuo stebuklu… O vėliau mūsų laidoje gimęs kūdikis „augdavo“ kartu su laida. Kiekvieną mėnesį jį aplankydavome ir fiksuodavome jo pasiekimus…

Kodėl dingome iš ekranų? Todėl, kad nė vienai televizijai neatrodė, jog tokia laida turėtų būti finansuojama, rėmėjų ir reklamos užakovų reikėjo ieškotis patiems. O kai reklama pradėjo dominuoti ir laidos turinyje, supratome, kad nuvilsime savo žiūrovus, todėl ir atsisveikinome.

www.mamosdienorastis.lt

Atsisveikinusi su TV laida, pamaniau, kad toks puikus pavadinimas negali išnykti, todėl sukaupta patirtis surado naują nišą – interneto svetainę www.mamosdienorastis.lt

Kūdikio juokas jūsų namuose – tai pats didžiausias džiaugsmas ir stebuklas! Bet juk puikiai žinome, kad vaikai patys neužauga – jais reikia rūpintis, juos maitinti, globoti, auklėti…

Tikriausiai nereikia net sakyti, kiek daug streso ir įtampos patiria visos mamos, sulaukusios pirmojo savo mažylio. Dažnai džiaugsmą keičia nerimas ir rūpestis:  kaip jį maudyti, maitinti, ką daryti, jeigu karščiuoja, o jei nuolatos verkia – tokie ir daugybė kitų klausimų kyla ne tik jums, bet ir visoms kitoms mamos.

Todėl mes  JUMS, mamos, sukūrėme puikų pagalbininką ir patarėją – svetainę mamosdienorastis.lt

Čia  Jūs rasite visą reikiamą informaciją apie vaikučių auginimą nuo kūdikystės iki paauglystės, o taip pat specialistų patarimus, kaip jaustis žavia, gražia ir laiminga mama. Komentarų pagalba galėsite dalintis savo įspūdžiais ir patirtimi, nuomonėmis apie skelbiamus  straipsnius, o skelbimų lentoje – dovanoti, pirkti ar parduoti įvairias prekes. Na ir aišku, Jūsų lauks įvairūs žaidimai ir konkursai, o taip pat ir draugiškas mamų forumas.

Rubrika „Ryto garsuose“ – „Mamos dienoraštis“

Prieš keletą metų kartą per savaitę rengiau rubriką Lietuvos radijo laidoje „Ryto garsai“, kuri taip pat vadinosi … „Mamos dienoraštis“.

 

 • Projektas “T-klasė”

   

  Esu projekto „T-klasė“ viešųjų ryšių koordinatorė ir diskusijų moderatorė. Todėl man labai smagu ir savo puslapyje pristatyti mūsų projektą.

  Apie projektą

  Raidė ,,T” reiškia ,,Tėvų”. Toliau galime tik interpretuoti: Trylikta, Teisinga, Tobula, Tvirta, Tolerantiška… Viskas mums tinka, nes projekto tikslas – skatinti tėvus aktyviau įsitraukti į mokyklos gyvenimą, ir tam pasiūlysime ne vieną formą ar galimybę.

  Pirmiausia – bendruomenės kūrimas. Mokyklos, klasės pagrindu suburta tėvų bendruomenė – tai ne tik didžiulė pagalba mokytojui, mokinio stiprusis užnugaris, bet ir smagus bei naudingas laikas patiems tėvams.

  Drąsinsime pedagogus įsileisti gimdytojus į klases, pamokas ir net, jei yra galimybė bei poreikis, pvz., į mokyklos virtuvę (vienoje Vokietijos mokymo įstaigoje mamos organizavo savo vaikų klasės maitinimą – pačios virė ir gamino pietus).

  Mokytojas, mūsų manymu, – ugnies įžiebėjas, uždegantis norą veikti. Ugnies kurstymas jau turėtų pereiti į tėvų rankas. O galimybės tikrai didelės: tiek per pamokas, tiek po jų. Projekto veikloje numatytos bent kartą per mėnesį šeimos narių vedamos pamokos. Pavyzdžiui, mama farmacininkė – puikiausiai išmano chemiją, tėtis policininkas – žmogaus saugą, močiutė gali būti nepakeičiama technologijų pamokoje (apie tai byloja mūsų reportažas ,,Ar vėl močiutę kviesite?”). Mokiniams – tai ne tik įdomesnė, kitokia pamoka, bet įrodymas, kad žinios pritaikomos bei reikalingos gyvenime. Tėvams – neįkainojama patirtis ir savo vaiko klasės pamatymas ,,iš vidaus”, susipažinimas su pedagogo darbu. Kartu tai yra profesinis orientavimas, kuriam šiame leidinyje skyrėme ypač daug dėmesio. Juk visų mūsų tikslas tas pats – parengti atžalą gyvenimui, padėti pasirinkti profesiją. Kitokios pamokos gali būti ne tik mokykloje – juk daug įdomiau mamos ar tėčio darbe. Kodėl ne? Ekskursijos į tėvų darbovietes yra patrauklus ir įdomus būdas pažinti, išmokti, susidomėti.

  Prisimenate statistiką, kuri skelbia, kad Lietuvoje tėvai vidutiniškai savo vaikui skiria apie 7 minutes per parą. Tad gimdytojų įsitraukimas į mokyklos veiklą šias minutes ištęstų bent jau iki pusvalandžio. Bus užklasinė veikla tėvams ir vaikams. Tame pačiame būrelyje skirtingos kartos kartu gali piešti, dainuoti, žaisti futbolą ir t. t. Įdomiai leidžiamos popietės, atsiranda bendri pomėgiai, interesai, pokalbiai, lengviau aptinkamas kelias į paauglio širdį. Juk žinome, kokie jie būna dygliuoti.

  Ką veiksime?

  Projekte ,,T klasė” dalyvauja 16 mokyklų iš visos Lietuvos. Daug dėmesio skirsime tiek individualiam bendravimui su mokymo įstaigų tėvais, tiek per žiniasklaidą aprėpdami visos mūsų šalies tėvus. Vyksime į mokyklas, rodysime vokiečių režisieriaus Reinhardo Kahlo filmą ,,Ateities laboratorijos”. Jame neįprasti, bet veiksmingi mokymo būdai Vokietijos mokyklose, taip pat diskutuosime. Kviesime tėvus į vaizdo konferencijas, kurios bus transliuojamos iš skirtingų Lietuvos savivaldybių vienu metu, kalbėsimės su specialistais, žymiais pedagogais, psichologais, tarsimės, ieškosime geriausių sprendimų. Rengsime komunikacinės kompetencijos seminarus pedagogams , darysime apklausas, rinksime metodinę medžiagą, pagal ją bus sukurtas ,,T klasės” metodinis filmas . Mokinius kviesime į jiems specialiai rengiamų laidų ciklą ,,Gimnazistai”, taip pat mokyklos ugdytiniams išleisime 2 leidinius, juose daug dėmesio skirsime jų savivaldai mokykloje, motyvacijai, profesiniam orientavimui.

  Visą sukauptą informaciją bus galima rasti specialiai sukurtoje interneto svetainėje www.mokytojodienoraštis.lt. Kviečiame prisijungti, rašyti savo nuomonę, klausti, bendrauti ir bendradarbiauti.