Lego
13

09 12

Socialdemokratų iniciatyva sulaukė pritarimo

Vilniaus savivaldybės taryba priėmė vilniečiams aktualų sprendimą, 2013 metų rudenį Santariškėse bus atidarytas naujas valstybinis vaikų lopšelis-darželis. Sostinėje nuolat trūksta vietų darželiuose, tėvai norėdami, kad jų vaikas lankytų ikimokyklinio ugdymo įstaigą priversti laukti eilėse į kurias, neretai, užsirašo vos gimus vaikui, naujas lopšelis-darželis šią problemą turėtų bent šiek tiek sumažinti.

Dar 2012 metų pradžioje Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus Fabijoniškių poskyrio Jeruzalės grupės nariai rinko rajono gyventojų parašus ir šių metų vasario 27 d. pateikė Vilniaus miesto savivaldybei kreipimąsi. Dokumente buvo akcentuojama, kaip svarbu yra suteikti vaikams tinkamas sąlygas ugdymui, kad jau nuo mažų dienų jie galėtų lavinti savo gebėjimus ir bendrauti su bendraamžiais. Vien tik Fabijoniškių seniūnijoje gyvena apie 40 000 (2001 m. duom.) gyventojų, nemaža jų dalis – tai jaunos šeimos su mažais vaikais. Kad abu tėvai galėtų dirbti, jiems svarbu, jog vaikas galėtų lankyti lopšelį-darželį. Atsiradus tokiai socialdemokratų iniciatyvai, buvo priimtas svarbus sprendimas – statyti dar vieną lopšelį-darželį. Vilniaus savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė, kuri turės pasirūpinti Santariškių darželio steigimo darbais.

„Plečiantis Vilniaus miestui bei plėtojant Santariškių gatvės infrastruktūrą nuo Baltupių mikrorajono link Žaliųjų ežerų, nei Jeruzalės, nei Santariškių mikrorajonuose nebuvo atidarytas nė vienas valstybinis darželis. Ta pati problema išlieka ir Bajorų kalvose, šalia Žaliųjų ežerų bei aplinkiniuose regionuose. Pagal šiuo metu patvirtintą Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrąjį planą iki 2015 m., nei Jeruzalėje, nei Santariškėse, nei Žaliuosiuose ežeruose, nei aplinkiniuose regionuose nėra numatyta jokios naujo vaikų darželio statybos, tačiau šiandien galime pasidžiaugti, kad Vilniaus miesto Taryba pakeitė savo nuomonę ir leido steigti vaikų lopšelį darželį”, – sakė Jeruzalės grupės pirmininkė ir iniciatyvos autorė Lina Kujalytė.

„Smagu, kad tokia iniciatyva atsirado, o dabar pamatėme ir jos rezultatus. Puikiai žinome, kad darželiuose trūksta vietų, neretai vaikai vežami į darželius, esančius šalia tėvų darbo miesto centre ar net kitame miesto gale, taip kyla papildomos problemos, susidaro automobilių grūstys. Džiugu, kad LSDP kartu su Vilniaus miesto Taryba stengiasi pakeisti šią situaciją. Juk šeima – tai vienas svarbiausių tvirtos visuomenės elementų, todėl politikai, miesto valdžia turėtų stengtis kurti šeimai palankias sąlygas gyventi, dirbti ir auginti vaikus“, – sakė Auksė Kontrimienė, kandidatė į LR Seimą Fabijoniškių rinkimų apygardoje.

Savivaldybės duomenimis, šiuo metu valstybinius darželius Vilniuje lanko 25,4 tūkst., o privačius – 1,1 tūkst. vaikų.

 

LSDP informacijos centras