aukse_kontrimiene2
23

12 16

Politikė apgailestauja, kad gimė per anksti

Žurnalistė, buvusi Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėja bei kandidatė į Seimo narius Anykščių-Panevėžio apygardoje Auksė KONTRIMIENĖ po ketverių intensyvių metų politikoje svarsto, kokį kelią pasirinkti, kuris būtų jos ir kuris teiktų džiaugsmą. „Šiems laikams reikia daugiau drąsos, o man būdingas aukštaitiškas kuklumas. Dažnai tarsi laukiu, kad įvertintų ir mano sugebėjimus pripažintų kiti žmonės. Reikėtų atsisakyti perdėto kuklumo“, – sako pašnekovė.

- Kas jums yra laimė?

- Laimė skirtingais gyvenimo periodais yra labai skirtinga. Vaikystėje gali tapti labai laimingas, gimtadienio proga gavęs išsvajotą dovaną. Jaunystėje laimingas pasijunti sutikęs mylimą žmogų, įstojęs į universitetą ar gavęs diplomą. Didžiulė laimė ir džiaugsmas lydi kiekvieno vaiko gimimą. Gali tapti laimingas pasiekęs ilgai siektą tikslą. Šiandien atrodo, kad laimės pojūtį gali užtikrinti ramybė ir stabilumas.

- Jūsų didžiausia baimė?

- Kadangi esu trijų vaikų motina, tai mano didžiausios baimės yra susijusios su vaikais. Pati, atrodo, nieko nebijau ir daug ką galėčiau ištverti ir iškentėti, išskyrus vaikų nelaimes ir nesėkmes. Tiesiog labai noriu, kad jiems viskas sektųsi gyvenime.

- Jūsų charakterio bruožas, kuris jums labiausiai nepatinka?

- Kuo daugiau gyveni, tuo labiau išmoksti priimti save tokią, kokia esi. Su visais trūkumais ir privalumais. Būna situacijų, kai norėčiau ryžtingiau priimti sprendimus, labiau pasitikėti savimi. Turiu gana stiprų altruizmo jausmą, dėl kito, net ir visai man nepažįstamo žmogaus, neretai galiu ir kalnus nuversti, bet kai kalba pasisuka apie mane pačią, retsykiais ir pritrūksta ryžto. Gal čia visgi kaltas aukštaitiškas santūrumas…

- Bruožas, kuris labiausiai erzina kituose?

- Melas, arogancija, lipimas per galvas siekiant karjeros.

- Žmogus, kuriuo žavitės?

- Sunku išskirti, jų per gyvenimą sutikau ne vieną, ir ne visi yra žinomos asmenybės. Šiuo metu nuoširdžiai žaviuosi Prezidentu Valdu Adamkumi. Už jo išmintį, toleranciją.

- Didžiausias iššūkis?

 – Pakeisti profesiją. Palikti žurnalistiką ir tapti politike.

- Apie ką dabar daugiausiai galvojate?

- Dabar mano gyvenime lūžio metas, laukia karjeros pokytis. Baigėsi 4 metus trukęs politinis periodas, laukia nauji iššūkiai. Natūralu, kad labai daug galvoju, kokį kelią turėčiau pasirinkti, ko iš gyvenimo noriu aš pati.

- Jūsų labiausiai vertinama dorybė?

- Žodžio laikymasis.

- Kokiomis aplinkybėmis jūs meluojate?

- Nemėgstu melo ir stengiuosi nemeluoti. Kas mane pažįsta, tai sako, kad ir nemoku meluoti – ant kaktos parašyta – išduoda kūno kalba. Jeigu neturiu pasirinkimo, tai geriau nutyliu ir nepasakau tiesos. Tai susiję su nenoru skaudinti ir liūdinti kitą žmogų.

- Ko labiausiai nemėgstate savo išvaizdoje?

- Reta moteris yra 100 proc. patenkinta savo išvaizda… Atrodo, kad vis kažko trūksta ar kažko per daug. Aš didžiąją dalį gyvenimo „kovoju“ su svarstyklėmis, nes jos kažkodėl parodo skaičius, kurie man nepatinka…(šypsosi).  Ir visada juokauju, kad jeigu daugiau kovočiau, o ne apie tai kalbėčiau, tai rezultatai būtų kur kas geresni..

- Žmogus, kurį jūs niekinate?

- Neniekinu žmonių. Niekinimas gali išprovokuoti patyčias, o jas laikau didžiausia visuomenės rykšte.

http://www.anyksta.lt/naujienos/naujienos/49034-politike-apgailestauja-kad-gime-per-anksti