Knygu muge2016 (1)
04

03 17

Partijos vėl rikiuoja kandidatus į Seimą

Partijos rikiuoja savo kandidatus į Seimo nario mandatą praradusios Gretos Kildišienės vietą. Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje į kovą stoti pasiryžo jau šeši pretendentai.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) panaikinus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės G. Kildišienės Seimo nario mandatą, nauji rinkimai Anykščių-Panevėžio vienmandatėje apygardoje organizuojami balandžio 23-iąją. Tądien merus rinks ir Jonavos bei Šakių rajonų savivaldybės. Skaičiuojama, kad šie rinkimai valstybei kainuos apie 700 tūkst. eurų.

„Dabar skelbiamas politinės kompanijos dalyvių registravimas. Iki vasario 9 dienos kandidatai į Seimo rinkimus vienmadatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje turi pateikti pareiškinius dokumentus. Vėliau jiems teks pristatyti lapus su tūkstančiu rinkėjų parašų. Kol kas didelio aktyvumo nesijaučia“, – „Sekundei“ teigė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Kol kas užregistruoti šeši kandidatai. Visi jie ketina kandidatuoti palaikomi partijų.

Antras šansas

Po nesėkmingų Seimo rinkimų rudenį dar kartą į aukščiausią valdžią kelio ieškoti bandys Darbo partijos atstovas Ričardas Sargūnas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio narys Lukas Pakeltis ir socialdemokratė Auksė Kontrimienė.

Pastaroji kandidatė pastarąjį kartą rinkimuose į Seimą Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje liko ketvirta.

„Nemažai padirbėjau rudenį vykusiuose rinkimuose, bet rezultatas nenudžiugino. Todėl manau, kad tikslinga vėl bandyti. Turiu patirties, žinių ir galiu atstovauti šiam kraštui“, – „Sekundei“ tvirtino A. Kontrimienė.

Ji žada daugiau dėmesio skirti Panevėžiui. Čia užaugusi moteris manė, kad savas kraštas labiau palaikys, bet klydo – daugiau balsų ji sulaukė iš Anykščių žmonių. Nors šioje apygardoje laimėjusi G. Kildišienė, pasak A. Kontrimienės, mažai bendravo su rinkėjais.

„Manau, kad šie rinkimai nebus aktyvūs. Laimės tos partijos atstovas, kurios palaikančių rinkėjų ateis daugiausia“, – mano pašnekovė.

Daugiau skaitykiye:

https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/partijos-vel-rikiuoja-kandidatus-seima/