13781956_1094151857342425_4991914647858998342_n
13

07 16

J. Biliūno gimnazijos abiturientai paliko savąją Itakę

Antradienio pavakarę Anykščių J. Biliūno gimnazijos kiemelis klegėjo nuo šventiškai pasipuošusių abiturientų juoko, sveikinimo kalbų ir linkėjimų.

XX-ajai J. Biliūno gimnazijos dvyliktokų laidai buvo įteikti brandos atestatai.

„Jaunystė – ji ateina, kol džiaugsmo namui plytų dar užtenka, problemų sietai dienų nesijoja, gyvenimo negandų kodai neiššifruoti ir lemtis ramentais dar neparamstyta, kol kasdienybėje iki kelių dar neįklimpę, kol nervai ašutu aštriu nesuvešėję, o linksmumai – ne trupiniais, bet kepalais dalinami, kol meilės žiedai skubančio laiko žvilgsnio dar nepaliesti…“ – šventę pradėjo ir gimnazijos himną pakvietė sugiedoti šios mokyklos režisierius Alvydas Navalinskas.

Išeinančius abiturientus sveikino ir gimnazijos direktorė Regina Drūsienė: „Šiandien šventiška nuotaika, gėlės, besišypsantys veidai. Jau sugrąžinti vadovėliai ir lyg nebereikalingi guli sąsiuviniai su nebaigtu draugo šaržu šalia integralų ir istorijos datų. Jau tyli mokyklinis skambutis <…> 156 jauni, laimingi žmonės, kurie šiandien išeina į naują gyvenimą. Jie veržlūs ir kūrybingi, ryškūs, visur suspėjantys, stebinantys savo gebėjimais, mokantys atidžiai klausytis, išgirsti ir suvokti esmę. Jūs – mūsų tikras pasididžiavimas. Dvidešimt abiturientų gimnaziją baigė vien devintukais ir dešimtukais, trys iš jų egzaminų metu gavo šimtukus. Tai tikrai labai šauni laida… <…> Noriu palinkėti, kad jūs visada būtumėt ten, kur labiausiai būsit reikalingi – ten, kur reikia sėti gėrio sėklą, o gal tik atsiremti į jūsų petį, išgirsti raminantį žodį“.

Kaip ir buvo skelbta, abiturientų atestatų įteikimo ceremonijoje dalyvavo ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Jis specialiomis padėkomis ir kvietimais į bardų festivalį „Purpurinis vakaras“ apdovanojo „šimtukininkų“ mokytojas – anglų kalbos mokytoją Virginiją Kvedarienę ir informatikos mokytoją Loretą Daugėlienę bei pačius „šimtukininkus“ – Gustę Jakimavičiūtę, Marių Macijauską bei Tomą Mažvilą.

Dievo palaimos ir išminties gyvenime abiturientams linkėjo Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos vikaras Nerijus Papirtis.

Išklausę sveikinimo kalbas, linkėjimus, nusifotografavę su atestatais rankose, visų abiturientų vardu apie jų laukiančią kelionę kalbėjo Austėja Šmigelskaitė ir Justas Beresnevičius. Graikų poeto Konstantino Kavafio eilėraštį „Itakė“ deklamavusi A. Šmigelskaitė sakė: „Gimnazija tam tikra prasme yra ir visada bus mūsų Itakė. Čia prasidėjo kiekvieno šiandien čia esančio abituriento kelias. Būtent šią akimirką, kiekvienas, kaip Odisėjas, ruošiamės lipti į savo laivą, kuris dar turbūt daug metų nešios mus po pasaulį“.  O J. Beresnevičius bendramokslius nuramino: „Tvirtai tikiu, kad mūsų kelionės laivas sėkmingai įveiks klastingus vandenis, o jeigu ir pateks į grėsmingas audras, tai visada galėsime tikėtis kokybiško ir greito remonto. O tokio remonto patirties turi „Anresto“ vyrukai…“

Mokyklai dovanas įteikė abiturientų tėvelių atstovai bei ceremonijoje dalyvavusi ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėja Auksė Kontrimienė.

Po iškilmingo brandos atestatų įteikimo gimnazijos kiemelyje abiturientai švęsti išvažiavo į Taujėnų dvarą (Ukmergės raj.).

http://www.anyksta.lt/naujienos/naujienos/46385-j-biliuno-gimnazijos-abiturientai-paliko-savaja-itak