Suvaziavimas (11)
29

03 17

Į G.Kildišienės apleistą kėdę Seime taikosi buvę viceministrai, reitingavimo nuskriaustieji ir marginalai
Praėjusių metų spalio mėnesį Panevėžio valstiečių žaliųjų skyriaus pirmininkę Gretą Kildišienę į Seimą delegavę Anykščių–Panevėžio apygardos rinkėjai turės rinktis dar kartą. Mįslingai praturtėjusi ir savo biografijos faktus nuslėpusi politikė iš parlamento po kelias savaites trukusio nepasitenkinimo viešojoje erdvėje pasitraukė.
Pakartotiniuose rinkimuose balandžio 23 d. į Seimą šioje apygardoje kandidatuos būrys politikų, kurių gretose netrūksta spalvingų biografijos faktų. Didžioji dalis jų šį pakartotinį balsavimą Anykščių-Panevėžio apygardoje išnaudos kaip antrąją galimybę po nepavykusių rinkimų spalį. KGB rezervo ir bankrotų šleifas Pralaimėjimą ir vidinius sukrėtimus išgyvenanti Darbo partija pakartotiniuose rinkimuose siūlo Ričardą Sargūną. 62 metų Anykščių rajono politinį veikėją labiausiai išgarsino sąsajos su KGB. Po 2012 m. Seimo rinkimų paaiškėjo, kad R.Sargūnas 1989 metais buvo įtrauktas į KGB rezervą.
Šį faktą R.Sargūnas nuslėpė nuo rinkėjų, tačiau pats tikino tokio įrašo net ir nežinojęs. 1992 metais jis esą buvo pakviestas į Savanorišką krašto apsaugos tarnybą, kurioje jau buvo pervestas į Lietuvos kariuomenės rezervą. KGB rezervo šleifas sutrukdė Anykščių politikui pretenduoti į žemės ūkio ministro postą, tuo metu pagal koalicijos susitarimą priklausiusį Darbo partijai. „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas Romualdas Gėgžnas praėjusioje kadencijoje buvo finansų viceministru, atsakingu už mokesčių administravimą ir verslo kontrolę. Tiesa, jo karjerą taip pat puošia įdomūs vingiai. R.Gėgžnas vadovavo 2005 metais bankrutavusiai aviakompanijai „Lietuva“, 2006 metai bankrutavusiai „Amber Air“ ir 2010 metais skandalingai žlugusiam „Visagino energetikos remontui“.

„Jeigu daugiau paskaičiuotumėt, atrastumėt ir daugiau įmonių, kurios bankrutavo, bet ar tie bankrotai susiję su mano veikla, yra kitas klausimas. Tai mano gyvenimo pasirinkimas – eiti dirbti į įmones, kurios yra problemiškos“, – prieš kelerius metus LRT kalbėjo tuometis viceministras, dabar bandantis patekti į parlamentą Anykščių–Panevėžio apygardoje. Dar viena buvusi viceministrė, bandanti laimę šioje apygardoje, – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir krikščioniškų šeimų sąjungos keliama Edita Tamošiūnaitė. Politikė labiau pagarsėjo ne savo veikla, formuojant švietimo politiką, o triukšmingu pasitraukimu iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pozicijos. Prieš ketverius metus į viceministrės pareigas žengiančią E.Tamošiūnaitę opozicija kaltino neveiklumu ir trukdymu reformoms, pustuščių rusų ir lenkų mokyklų protegavimu. „Man baugu dėl Lietuvos, nes tiek „nusipelniusi“ Vilniaus švietimui ji išeina tvarkyti visos Lietuvos švietimo“, – tuomet kalbėjo konservatorius Valdas Benkunskas.

Nusmukę reitinguose Į Seimą Anykščių–Panevėžio apygardoje bando patekti ir politikai spalio mėnesio rinkimų metu nesulaukę savo partijos rėmėjų pasitikėjimo. Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys 56 metų Valentinas Stundys po reitingavimo iš 27 nukrito į 35 vietą. Dar didesniu smūgiu vienam iš krikščionių demokratų flango lyderių, ilgamečiam Molėtų merui turėjo būti pralaimėjimas Darbo partijos nariui Petrui Čimbarui Molėtų–Širvintų apygardoje. Viena iš retų Darbo partijos pergalių šiuose rinkimuose pasiekta ne toje apygardoje, kur TS-LKD galėjo tikėtis pralaimėjimo. Tai tapo ir rimtu perspėjimu rimtesnio vaidmens reikalavusiems krikščionims demokratams, kurie į parlamentą pateko be savo vedlio.

Panašų krytį patyrė ir buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus patarėja Auksė Kontrimienė. 9-oje sąrašo vietoje buvusi politikė po socialdemokratų rinkėjų reitingavimo smuko į 35 vietą ir nepateko į Seimą. Šiuo metu A.Kontrimienė dirba socialdemokratų galiausiai deleguotos teisingumo ministrės Mildos Vainiutės patarėja. Spalio mėnesį vykusiuose rinkimuose A.Kontrimienė taip pat kandidatavo Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje ir tuomet nusileido ne tik G.Kildišienei, bet ir konservatoriui Sergejui Jovaišai bei Lietuvos respublikos Liberalų sąjūdžio atstovui Lukui Pakelčiui. Būtent 31 metų L.Pakeltis ir A.Kontrimienė pagal buvusio balsavimo rezultatus turėtų būti vadinami favoritais sėsti į G.Kildišienės kėdę. Tiesa, liberalui gali sutrukdyti konfliktas su Anykščių meru Kęstučiu Tubiu.Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/i-g-kildisienes-apleista-kede-seime-taikosi-buve-viceministrai-reitingavimo-nuskriaustieji-ir-radikalai-56-774976