Apie mane

Viską galima padaryti, tik reikia to norėti

 • 2015 m. kovo 1 d. išrinkta į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą. Esu Sveikatos komiteto pirmininkė. Daugiau informacijos rasite www.vilnius.lt
 • Nuo 2017 m. Teisingumo ministrės patarėja ryšiams su Seimu.

Darbinė patirtis

 • 1994-1996 UAB “Panevėžio balsas”, reporterė. 1996-1997 UAB “Vilniaus laikraštis”, publicistikos skyriaus vedėja. 1997-1998 UAB “Vaikas”, žurnalų “Tavo vaikas”, “Vyras ir moteris” skyriaus redaktorė. 1998-1999 UAB “Ekstra” žurnalas, korespondentė. Nuo 2000 m. LSDP infocentro darbuotoja, atstovė spaudai, laikraščių „Mūsų balsas“, „Socialdemokratas“ korespondentė. Visuomeninės pareigos – Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos viešųjų ryšių koordinatorė.
 • Šalia pagrindinio darbo teko kurti ir vykdyti ne vieną su šeimos gyvenimu ir jos problemomis susijusių projektų. 2000 – 2004 m. prodiusavau televizijos laidą “Mamos dienoraštis”, kuri buvo transliuojama LTV ir BTV kanaluose. Laidos kūrybinė grupė buvo laimėjusi Atviros Lietuvos fondo ir Nyderlandų ambasados inicijuotą projektą. Kūrėme ciklą laidų, skirtų paauglių girtavimo, narkomanijos prevencijai. 
 • Nuo 2004 m. viešosios įstaigos “Aja viešieji ryšiai” dalininkė. Teko vykdyti daug socialinių projektų, leisti žurnalus, skirtus šeimai „Naujagimis“, Pirmokas“ ir pan. Šeimos aktualijoms skirtas ir mūsų įkurta interneto svetainė tėvams www.mamosdienorastis.lt, kurią teko administruoti. 2007 -2008 m. buvau Lietuvos radijo bendradarbe, rengiau radijo laidą “Mamos dienoraštis”.
 • Politikoje jau 15 metų. Nuo 1999 m. dirbau LSDP frakcijos Seime atstove spaudai.

Šeimyninė padėtis

 • Ištekėjusi, vyras Liutauras. Duktė Agnė (g. 1990 m.), sūnus Kristupas (g.1992 m. ),  sūnus Rapolas Benediktas (g.1999 m.).

 Pomėgiai 

 • Teatras, knygos ir kelionės – tai mano laisvalaikis, kuriam atiduodu visą laisvą laiką ir pinigus… :) Labai mėgstu skaityti. Labiausiai mane sužavėjo Herbjorg Wassmo trilogija – “Dinos knyga”, “Karnos kraitis”, “Laimės sūnus”. Patinka specifinė japonų literatūra.
 • Kelionėms galėčiau paskirti visą savo gyvenimą, jeigu nereikėtų uždirbti duonos kasdieninės… :) 
 • Didžiausią įspūdį man paliko Egipto Karnako šventykla. Susidūrus su daugybę tūkstančių metų skaičiuojančia kultūra, jos didybe, tai nesuvoki, kodėl civilizacija sunyko – juk jų architektūra atrodo dar sudėtingesnė už šiandienos. Jordanijoje žavėjausi olose slypinčia Petra, kur gamtos grožis persipynęs su sena civilizacija… 

Kodėl domiuosi politika?

 • Ne vienerius metus mane dominanti tema – teisingos šeimos politikos įgyvendinimas mūsų šalyje. Per pastaruosius metus labai išaugo apetitas diskriminuoti šeimas, noras skirstyti jas į teisingas ir neteisingas, su antspaudu ir be jo. Esu tikra, kad pirmiausia reikia galvoti apie vaikus, kad jie augtų saugūs, o jų gražia vaikyste rūpintųsi ir mama, ir tėtis. Gimstamumas tragiškai mažėja, o teisingos šeimos politikos pagrindinis tikslas turėtų būti remti šeimas, auginančias vaikus. Tai galėtų būti ir mokesčių lengvatos, ir palankios aplinkos šeimai kūrimas darbovietėse, versle. Reikia mažiau šnekėti apie šeimos politiką, o daugiau daryti. Tada šeimos liks Lietuvoje, čia gimdys ir augins vaikus.
  Kontaktai:

el.p.: aukse@kontrimiene.lt;

 

https://www.facebook.com/aukse.kontrimiene